
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Resistance | 180 kΩ |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 90 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 2.8 GHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 6.2 kV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 73 dB to 83 dB |
| Operating Supply Current | 52 mA |
| -3db Bandwidth | 2.8 GHz |
| Input Bias Current | 10 µA |
| Max Supply Current | 60 mA |
| Supply Type | Dual, Single |
| Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Nominal Supply Current | 52 mA |
| Output Current per Channel | 150 mA |
| Gain Bandwidth Product | 500 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 16 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 2.625 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.35 V |
| Voltage Gain | 0 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 74 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Amplifier Type | Differential Amplifiers |
Stock: 177
Distributors
pcbx
Unit Price$6.42736
Ext.Price$6.42736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.42736 | $6.42736 |
| 10 | $5.01929 | $50.19290 |
| 25 | $4.66877 | $116.71925 |
| 50 | $4.47050 | $223.52500 |
| 100 | $4.28063 | $428.06300 |
| 300 | $4.12786 | $1238.35800 |
| 500 | $3.98055 | $1990.27500 |
| 1000 | $3.89250 | $3892.50000 |
